Liane MORIARTY: Sedmilhářky

Knížku jsem dočetla, zavřela a jen jsem s otevřenou pusou seděla. A nezmohla jsem se ani na slovo.

Přesně takové pocity ve mě zanechala knížka Sedmilhářky od Liane Moriarty. Někde jsem četla o “knižní kocovině”, stavu, kdy v nás kniha zanechá tak silné pocity, že nejsme schopní pustit se do další. Právě to jsem prožívala!

Už dlouho mě žádná knížka tolik nechytla. Tedy ano, přečetla jsem krásné a zajímavé knížky, ze kterých jsem byla nadšená, ale ze žádné mi neseděla knižní čertice na rameni a nešeptala: “Neuč se, jdi číst. Nebav se s ostatními, jdi číst. Nespi, jdi číst!”

Na první pohled by mě kniha asi nezaujala. Nemám ráda, když se postavy z filmového zpracování dávají na obal knižní předlohy. Bere mi to tu svobodu představivosti, jak asi postavy vypadají. Dostala se ke mě náhodou a byla jsem tedy připravená ji odložit, jakmile se mi nebude líbit. Jednalo se totiž o první knížku, do které jsem se pustila po dokončení prvního roku na vysoké a rozhodně jsem se nechtěla trápit s něčím, co by mě nebavilo. Ale už první kapitola mě dostala. Skvěle čtivý styl a zmínka o vraždě mě udržovala v dokonalém napětí!

Chvilkami mi nad knížkou bylo smutno. Kolik lidí z mého okolí má podobná malá tajemství, které se nikdy nikdo nedozví? Kolik žen má stejný problém jako Celeste? Kolik žen je zžíráno stejným tajemstvím jako Jane? Kolik žen svádí tajné války o své děti jako Madeline?

Konec mě dostal. Byla jsem překvapená a nadšená zároveň! Z velkolepého závěru jsem byla i smutná, protože se musím s milovanými hrdiny (zejména hrdinkami) rozloučit.

Plná dojmů jsem stále. Momentálně se odhodlávám ke shlédnutí minisérie, kterou podle knihy natočila HBO. A pokud recenze nelžou, mám se rozhodně na co těšit!

Už jste se pustili do tohoto bestselleru? Nebo jste shlédli seriál? Pokud ano, ráda si přečtu vaše názory.
A jaké další, podobné knížky byste mi doporučili?

Děkuji!

Kačí 🙂

Facebook Komentáře
Sdílej: