Konečně dovolená!

Konečně po roce přišel opět ten čas. Jedeme k moři! A protože nejedeme poprvé, musíme se poučit z vlastních chyb, aby tahle dovolená byla bezchybná!

Balení:

Jelikož se znám, musím se při balení oblečení obzvlášť hlídat. Abych měla jistotu, že to zase nepřeženu, domluvím se s milým, že si věci tentokrát dáme jen do jedné tašky, ať se v pohodě vejdeme do auta. Vezmu si s sebou přeci jen pár věcí, ne? Po zběžném pohledu do skříně beru do ruky blok a tužku a sepisuji si jasný seznam.

Na 14 dní budu potřebovat:

– 3, maximálně 4 trička

– 2 plavky

– 1 šaty

– 2 boty

– 1 kraťasy

Po důkladnějším pohledu do skříně se však můj seznam následovně mění:

– 10 triček (z toho 4 krátké nové topíky nad pupík, které jsem sice ještě na sobě neměla, ale nutně jsem je potřebovala, protože je u moře přece užiju, ne?)

– 4 plavky (pro jistotu přikoupím ještě jedny v celku a jedny barevné, co kdybych měla náladu na barvy?)

– 3 šaty (sice mám jen jedny, ale dvoje si nenápadně vypůjčím od sestry, protože pane bože, jedu k moři a ty budeš chodit na brigádu, tak se můžeš podělit, ne?)

– 4 boty (když ony ty dvoje páskové sandálky v obchodě – se slevou!! – vypadaly tak moc osaměle, takže jsem je prostě musela vzít, navíc půjdou skvěle k těm sestřiným šatům a novým topům)

– 2 kraťasy (no dobře, ty bílé jsem na sobě sice měla jen jednou, protože si v nich připadám tlustě a přiškrceně, ale tam se mi budou hodit.)

Po těchto malých úpravách píšu milému, že neočekávaně se bohužel do jedné tašky nevejdeme. Co, že už máš sbaleno a půlka tašky je prázdná? To nevadí, tam se akorát vejdou ty moje nové boty a šaty!

Na místě:

Aby byla dovolená ještě lepší, musím se i tam poučit z předchozích chyb.

Jíst zdravě – saláty a žádná pizza! Jako pardon, ale být jen o zelenině s takovou nabídkou těstovin? Nejsem padlá na hlavu!

Zmrzlina bude jen obden! Uznávám, že se k ní nechám zlákat každý večer. Ale musím přece stihnout ochutnat všechny příchutě, ne?

Nechodit celý týden v jednom oblečení, když už táhnu plnou tašku! Abych to zkrátila – sestřiny šaty mi zakryjí sotva zadek, ty bílý kraťasy jsou strašný a bohužel, v krátkých tričkách jsem stejně tlustá na dovolený, jako doma.

Dělat výlety po okolí, neválet s jen na pláži. Na mojí obranu, opravdu jsem chtěla! Ale copak to jde, v tomhle vedru?!

V moři se neplácat jen na lehátku, každý den uplavat alespoň 15x k bójce a zpět! Když já se jinde než na tom lehátku neopálím. A nad těma chaluhama rozhodně plavat nebudu!

Cesta zpět:

Protože jediné, co v autě můžu dělat, je jíst a protože, nechci cestou domů ještě ztloustnout, nakoupím si na svačinu samé zdravé věci. Semínkový chlebík, kuřecí šunku, okurku a broskev. Pokud mě přepadne chuť na sladké, ukojím jí ovesnou tyčinkou s ovocem. A pít budu jen vodu.

Po prvním soustu zdravého chleba mám zuby plné semínek, kuřecí šunka se mi horkem zkazila a zeleninu jsem snědla během prvních deseti minut v autě.

– Jé, lovečák? S bílým chlebem? Děkuji, ráda ochutnám!

– A čokoládové piškoty? Teda, neměla bych, ale pokud na tom trváš, tak si vzít musím, nic se nedá dělat.

– No ne, vy si všichni budete na první české pumpě kupovat bagetu? S kuřecími kousky a dresingem? No tak to přeci nemůžu trhat partu, jasně!

Důležité je, že tohle všechno v půl jedenácté završím tou ovocnou tyčinkou. Je přeci zdravá!

A jak vypadají vaše dovolené? Uskutečníte to, co si doma naplánujete, nebo jste na tom stejně jako já?

Děkuji za přečtení a budu se těšit u dalšího článku!

Kačí 🙂

Facebook Komentáře
Sdílej: