Jak jsem se stala paní Káťou

Vaření

Pokud hledáte nějakou časově nenáročnou brigádu při studiu, nabízí se Vám spousta možností. Můžete si vybrat práci ve věčném odéru přepáleného oleje, nebo například práci jako lektor kroužků pro děti.

Já, jako milovník dětských táborů, kterých jsem se aktivně účastnila jako dítě a nyní se účastním jako nadšená vedoucí, jsem si samo sebou vybrala tu druhou možnost, na kterou jsem narazila úplně jen tak mimochodem na serveru s pracovními nabídkami. Po pohovoru s nejpříjemnější paní personální, kterou si jen umíte představit, mi zazvonil telefon, který mi vše potvrdil. Ano, budu lektorkou dětských kroužků. Mezi své oblasti jsem si již při pracovním pohovoru vybrala samozřejmě angličtinu, kterou studuji, ale i dramatickou výchovu, výtvarnou výchovu a také kroužek vaření.

Při zápisu volných kroužků, který připomínal elektronickou verzi Hunger Games, jsem, jako naprostý nováček, pravděpodobně trošku zaváhala a proto mi byla přidělena pouze jedna lekce týdně, a to právě kroužek vaření. Ze začátku jsem byla poměrně suverénní. Vaření mi jde, baví mě to, proč bych si tedy neměla užít hodinu a půl týdně, kdy budu objevovat krásy gastronomie s pár dětmi? Jak se ale začátek kroužku blížil, a kapacita se plnila, začínala moje sebejistota kamsi utíkat a místo ní se vkrádala nejistota.

Nakonec se počet účastníků vyšplhal na číslo osm, což není málo, protože se dá v klidu vyjít s přidělenými penězi, ale zase ani moc, takže by mělo jít vše v klidu ukočírovat. Tedy, mělo by. Již na první hodině jsem se však přesvědčila, že mezi mělo by to být v klidu a je to v klidu, je velký rozdíl.

Na ukázkovou první hodinu, na které se děti ještě rozmýšlejí, zda budou na kroužek chodit, jsem si připravila ovocný dort s pudinkem. Děti rády mlsají a příprava je jednoduchá a rychlá. Tedy pokud se zrovna nevařený pudink, který se rozhodnete použít, nerozhodne stávkovat a místo toho, aby zhoustl, jako vždy, zůstává v naprosto tekuté konzistenci, jako by se nechumelilo. Když se k jeho stávce přidá i želatina, je o velký trapas hned na první hodině postaráno.

Pokud si ale myslíte, že první hodinou všechny trable končí a na dalších hodinách budete svým malým učedníkům předkládat pouze dokonalé banánové chlebíčky a perfektní zapečené brambory, pěkně byste se spletli. První hodinou to všechno jen začíná! V dalších hodinách Vám totiž místo želatiny a pudinku budou stávkovat mixéry, plynové trouby, šlehače a další elektrické přístroje. Takže i když umíte doma připravit voňavý, slaďoučký a dozlatova pečený jablečný štrúdl, který je za dvacet minut hotov, připravte se na to, že na kroužku Vám místo toho vyjde beztvaré nepovedené cosi, které se asi za tu hodinu a půl zkrátka ve skvělé školní troubě nestihne dopéct!

Pokud si tedy chcete před pár dětmi každý týden připadat jako naprostý neumětel, neváhejte a jděte do podobné brigády také!

Mimo jiné, jak si myslíte, že Vás budou děti oslovovat? Paní učitelko? Jelikož to nejsem a ani nechci být, hned ze začátku jsem dětem říkala, že bych na kroužku chtěla mít kamarádskou atmosféru a prosila jsem je, aby mě oslovovali normálně, jménem, z čehož byly děti trošku nervózní. A co z toho nakonec vyklubalo? Prostě paní Káťa!

Děkuji za přečtení článku. Máte podobné zkušenosti? Budu ráda za komentáře, sledování a sdílení!

Kačí

Facebook Komentáře
Sdílej: