Čtení v angličtině a já!

anglické čtení

Bez angličtiny se již v dnešní době málo kdo obejde. Ne každému jde a proto existuje spousta „zaručených“ tipů, jak se jí bezbolestně naučit a ještě se pobavit. Někdo doporučuje si byt polepit barevnými papírky s názvy předmětů, jiný hltá anglické seriály. Já jsem se rozhodla, že vyzkouším čtení v angličtině.

Abych pravdu řekla, s angličtinou jsem nikdy problém neměla. Jazyky mě vždy bavili, ráda jsem mluvila, zkrátka mi to šlo samo. Když jsem nastupovala na vysokou, předsevzala jsem si, že začnu v angličtině číst, protože to jedno cvičení týdně, které jsem z angličtiny měla, bylo žalostně málo a bohužel to bylo na mém mluveném projevu brzy hodně znát.

Ale znáte to… Zajdete do knihovny, napůjčujete si spoustu anglických knížek, které doma položíte na poličku a do ruky je vezmete až tehdy, kdy Vám přijde upomínka a Vy je zahanbeně musíte odnést vrátit. Zkoušela jsem to několikrát, si vypůjčit knížky ve školní knihovně. Bohužel mi ale vždy knížka vydržela pár prvních stran, pokud jsem ji vůbec otevřela.

Nakonec jsem se rozhodla, že to nebudu lámat přes koleno. Nebudu zbytečně trávit svůj čas nad knížkou, která mě nebaví a stejně mi nic nedá. Takže jsem anglické čtení dočasně vzdala.

Pak jsem ale úplnou náhodou na internetu narazila na článek, který popisoval, jak lehké je objednat si anglickou knížku přes internet, za úplně směšnou cenu i s poštovným. Jednalo se o stránku Book Depository. Když jsem její nabídku jen tak zběžně prohlédla, rozhodla jsem se, že dám anglickému čtení ještě jednu šanci!

Ještě ten večer jsem si vybrala knížku a objednala. Chtěla jsem vyzkoušet nového autora, abych měla v záloze nového oblíbence, ale nakonec jsem zůstala u osvědčené jistoty v podobě Alexandry Potter. Vybrala jsem si knížku Who’s That Girl? (v českém překladu Kde je ta holka?), na kterou si již delší dobu v knihkupectví brousím zuby.

Za dva týdny na mě již doma čekal balíček s překrásnou záložkou na vymalování. Celá natěšená jsem se dala do čtení a najednou jsem zhltla první kapitolu. Abych byla upřímná, bála jsem se, abych knížce rozuměla. Neznámých slov se ale vyskytuje jen minimum, většina z nich poté stejně vyplyne z kontextu. I tak ale pro mě čtení v angličtině je rozhodně náročnější, než v češtině. Když si vezmu knížku psanou česky, nemám problém přečíst ji na jeden nádech celou. Když však se pustím do knížky v angličtině, po pár stránkách jí zaklapnu. Budu holt muset víc trénovat, aby mě čtení v angličtině tolik nevyčerpávalo!

Právě teď jsem v páté kapitole knížky. Pravda, není to moc, ale na druhou stranu, když každý den sednu do metra a za cestu do školy přečtu jednu, nebo dvě stránky, svůj účel, tedy procvičení angličtiny, to rozhodně splní!

Určitě mám v plánu pořídit si i další anglické knížky (pravděpodobně zase přes Book Depository, ty jejich záložky jsou opravdu kouzelné!), abych si tak, pro sebe nejpřirozenější cestou, zlepšovala svojí slovní zásobu. Chci vás proto poprosit – máte nějaký tip na dobrou knížku v angličtině? Něco, co určitě stojí za přečtení? Ráda si přečtu v komentářích!

Děkuji, Kačí 😊

Facebook Komentáře
Sdílej: