4 typy spolužáků, které na vysoké určitě potkáte

univerzita

S vysokou školou se do vašeho života připletou i noví lidé, kteří se sem a tam dají lehce zařadit do pár skupin s podobnými rysy.

Vy jste průměrný student, který měl sice na začátku studia vidinu prospěchového stipendia a červeného diplomu, ale první zkouškové vám jasně ukázalo, kdo je tady pánem. Tak jste se s tím nakonec smířili a teď se jen nějak snažíte prokousat alespoň k vysněnému Bc. Ve vašem okolí se tedy pravděpodobně vyskytne někdo z následujícího seznamu:

1.     Dítě štěstěny

Z ničeho si nikdy nedělá velkou hlavu. Zatímco vy zásadně nechodíte ve středu nikam, protože ve čtvrtek ráno máte cvičení, on si klidně paří až do rána a ani na jedno ze cvičení nepřijde. Když přijde zkouškové období a vy se učíte nazpaměť všechny otázky, ze kterých má každá alespoň pět stránek, on si přečte prvních pět s tím, že to pak určitě nějak dá. A ve finále, při přiřazování zkoušejících dostane vyhlášeného „dávače“, u kterého máte trojku jen za to, že jste dorazili, zatímco na vás vyjde někdo, kdo je proslulý tím, že pokud neodpovíte byť na jednu otázku, bez milosti vás vyhodí. On si nakonec opravdu vytáhne první dvě otázky a dá je minimálně na dvojku, zatímco vy s vypětím všech sil dosáhnete na trojku.

2.     „Ale na druhé vejšce…“

První věc, čím vás bude pravděpodobně fascinovat tenhle typ lidí, je fakt, že jsou schopní dobrovolně tuhle frustrující zkušenost podstupovat dvojnásobně. A štvát vás pak bude to, že i přes to, že mají zkoušek i zápočtů dvojnásobně, stále je zvládají daleko lépe, než vy ty vaše jedny.  Další věcí, která vás bude pravděpodobně vytáčet neskutečným způsobem, budou neustálé prosby o poznámky, okopírované učebnice a další maličkosti, které byste pro ně měli udělat, když přeci studují dvě vejšky. A čím tomu tito lidé nasadí korunu? Neutuchajícími komentáři o té druhé škole. „Na druhé vejšce po nás tohle ale nechtějí.“ „Na druhé vejšce mám daleko lepší rozvrh.“ „Ale na druhé vejšce máme na tenhle předmět lepšího přednášejícího.“ Každému musí být jasné, že po pár dnech strávených s někým studující dvě vysoké, máte největší chuť ho už poslat někam. A kam? Přeci na tu druhou vejšku!

3.     Elita

Práce ve studentském PR týmu, prospěchové stipendium s průměrem 1,0. Každý týden článek ve školním časopise, červený diplom, účast na všech mimoškolních přednáškách a i přes to všechno, 40 odstudovaných kreditů na semestr. Myslím, že k tomuto typu lidí není potřeba psát další komentář. Jen bych se tímto chtěla omluvit všem spolužákům ze základní a střední školy, kteří mě neměli rádi a já nevěděla proč. Teď už to vím.

4.     Business

Tento typ lidí poznáte na první pohled – skvěle padnoucí oblek, nebo elegantní kostýmek, skvělý účes, kufřík s notebookem pod paží a mobil stále u ucha. Jediným svým pohledem dávají okolnímu světu najevo, že pokud nemáte alespoň černé kalhoty a košili, v žádném případě nebudou uznávat vaši existenci, nebo s Vámi dokonce mluvit! A je to právě tento typ lidí, kvůli kterým se cítíte pod psa a snažíte se při průchodu po chodbě radši zírat do země, jelikož jdete do školy v obyčejných riflích a svetru, bez bezchybného účesu a možná dokonce nenamalovaní!

Děkuji za přečtení článku. Napadají Vás ještě další typy lidí, které každý na vysoké potká? Ráda si je přečtu v komentářích.

Kačí

Facebook Komentáře
Sdílej: