3 typy spolubydlících, které nechcete na koleji potkat!

Bydlení na koleji

Ačkoliv bydlím na koleji se svým přítelem, což znamená, že v pokoji nikoho cizího nemám, stejně se ale v rámci jedné buňky potkáváme s dalším párem, se kterým sdílíme koupelnu a předsíňku.

1. Myšky

I tento typ spolubydlících se může zdát na první pohled neškodný. Při prvním setkání se vzájemně představíte, s úsměvem si potřesete rukama a vše vypadá, že byste si mohli padnout do noty. Ve společných prostorách se s nimi moc potkávat nebudete, jakmile totiž uslyší, že se otevřely vaše dveře, raději rychle zalezou. Ahoj bude jediné slovo, které mezi sebou prohodíte. Pokud se někdy potkáte, poté, co jste se již ráno zdravili, nastane nesnesitelné ticho, které je možné ukončit akorát únikem jedné strany do vlastního pokoje. Na přátelskou větu: „Jdu do obchodu, nechcete něco koupit?“ vám místo odpovědi přijde vyděšený pohled z tváře do tváře a poté tiché zašeptání „Ňet.“ Ano, pravděpodobně totiž budou ze zemí bývalého sovětského svazu a i přes to, že studují českou vysokou školu, vám nebudou rozumět ani slovo.

2. Cajkaři

Pokud se vedle vás do pokoje nastěhují cajkaři, ze začátku si budete zaručeně pískat. Budete si rozumět, občas si spolu někam zajdete. Mohli bychom si od vás půjčit trošku cukru? Bez problémů, cajk. Sakra, došel mi sprchový gel, mohla bych si půjčit tvůj? No jasně, cajk. A protože vám přeci tolik pomáhají, jednou za ně umyjete koupelnu. Došel toaleťák a je potřeba ho koupit? Tak ho koupíte, protože jsou přeci v pohodě, příště ho pak už jistě pořídí oni. Také se vám to bude zdát cajk. Ale pouze do okamžiku, než si uvědomíte, že v podstatě fungujete jako zásobování a úklid bytu, zatímco oni se po společných prostorách pohybují s blaženým výrazem nasáklí kouřem, ačkoliv je to kolejním řádem přísně zakázáno. Nedodržují zkrátka žádná pravidla, ani ta psaná, ani nepsaná. A slyšet každé ráno, jak vám cajkař smrká do umyvadla, ve kterém myjete všechno své nádobí, opravdu není ani trošku cajk!

3. BFF

Tak se nazývá pár naprosto neznámých lidí, který se ale ihned po prvním setkání začne chovat familiérně. Až moc familiérně. Nejenže tu a tam uvidíte, jak si lijí do ranní kávy mléko z vaší krabice v ledničce a občas se navoní vašimi deodoranty v koupelně. Po nějaké době si jen tak přijdou popovídat k vám do pokoje. Spokojeně se rozvalí na vaší postel, pod hlavu si dají váš polštář a s nesmírným klidem s vámi začnou probírat veškeré novinky. A to bez ohledu na to, zda na to máte čas a náladu, nebo ne. Zdá se vám to jako vrchol? Omyl! BFF se začnou ve vašem pokoji objevovat častěji a v čím dál méně zahaleném oděvu. Takže až si budete připravovat oběd a vaše spolubydlící v negližé, která bude ležet na vaší posteli, vám řekne, že má na ty těstoviny velkou chuť a jestli byste neměli ještě přidělat pro jejího přítele, který přijde hladový ze školy, budete vědět, s kým máte tu čest!

A mezi těmito lidmi jste vy, tichý pár, sterý se snaží co nejméně pokazit právě probíhající semestr a trošku si užít společně strávený čas s drahou polovičkou, ale nemilá atmosféra vám to stále znemožňuje!

Děkuji za přečtení a budu se těšit u dalšího článku.

Kačí

Facebook Komentáře
Sdílej: